Udvalg – kontakt og info

Du kan her få et overblik over de enkelte udvalg, deres medlemmer samt kontaktinfo
Under de enkelte udvalg kan du læse mere om det store arbejde, de enkelte udvalg udfører

Begynderudvalgetbu@vgk.dkTurneringsudvalg (DGU, klubmesterskaber)tu@vgk.dk
Kirsten Ormstrup2897 2288Marianne Arbirk5383 3601
Martin Hilton2986 5516Morten Krogsbøll
Baneudvalgetbane@vgk.dkTurneringsudvalg 2 (Klubturneringer)tu2@vgk.dk
Lars RiisJan Jarnborg
Morten KrogsbøllJens Munk
Orla Mayland
Steen Juul Larsen
Juniorudvalgetungdom@vgk.dkEliteudvalgetelite@vgk.dk
Birgitte BøllehuusMorten Krogsbøll
Morten Emerek BachKasper Lund
Pernille Bülow Sørensen
Nikolaj Dahl
Svanernesvanerne@vgk.dkØrneneherreklub@vgk.dk
Lotte MidtgaardJesper Beltoft
Lotte SørensenKim Poulsen
Eva GundtoftJesper Kirk Jensen
Kirsten Krall PoulsenBjarne Christensen
Christa Dollas
Jane Bostrup
Albatrossernestiigchr@hotmail.comKlub 37klub37@vgk.dk
Jens Østergaard JensenLene Gunnarson
Stiig Christensen2177 5155
Erik Stigaard Nielsen
Torben Grølsted
Regel- og Handicap-
udvalget
rh@vgk.dkKvinder & Golfkg@vgk.dk
Anette KrogsbøllPernille Bülow Sørensen
Jesper Frigast LarsenLotte Midtgaard
Erik Jochumsen
IT og hjemmesideej@vgk.dkRegionsgolfregionsgolf@vgk.dk
Erik JochumsenSusanne Vahlgren2165 8135
Lars Krogsbøll
Baneservicelr@vgk.dkSponsorudvalgsponsor@vgk.dk
Jørgen Brandt
Lars Riis
Michael Lyng
Kommunikation og
Information
lk@vgk.dk
Lars Krogsbøll
Jeppe Brogaard Pedersen